OŚS.271.15.15
Wersja strony w formacie XMLZamówienie na | Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wielka Nieszawka na zasadach określonych w regulaminie utrzymania czystości na terenie Gminy Wielka Nieszawka |
---|---|
Status zamówienia | rozstrzygnięte |
Nr sprawy | OŚS.271.15.15 |
Zamawiający | Gmina Wielka Nieszawka |
Tryb zamówienia | przetarg nieograniczony |
Wartość zamówienia | Powyżej kwot wskazanych w art. 11 ust. 8 Pzp |
Termin składania ofert |
Polska-Wielka Nieszawka: Usługi wywozu odpadów
2015/S 168-306968
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Gmina Wielka Nieszawka
Cierpice
Osoba do kontaktów: Lidia Gajek
87-165 Wielka Nieszawka
POLSKA
Tel.: +48 566781212
E-mail: wlkniesz@wielkanieszawka.lo.pl
Faks: +48 566781212
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.wielkanieszawka.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Wielka Nieszawka.
Kod NUTS
Gminy Wielka Nieszawka na zasadach określonych w regulaminie
utrzymania czystości na terenie Gminy Wielka Nieszawka.
90511000
Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu gminy Wielka Nieszawka. Zakres zamówienia dotyczy posesji zamieszkanych oraz niezamieszkanych.
2.1. Wykonawca podczas realizacji przedmiotu umowy zobowiązany jest do osiągnięcia odpowiednich poziomów recyklingu odbieranych odpadów komunalnych zgodnie z art. 3b i 3c ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz rozporządzeniami określonymi w pkt. 2.24. ppkt. 10 i 12 SIWZ.
2.2. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia właścicielom nieruchomości zamieszkanych i niezamieszkanych na czas realizacji zamówienia, stosownie do zapisów regulaminu utrzymania czystości obowiązującego na terenie Gminy Wielka Nieszawka i zgodnie z przekazanym przez Zamawiającego wykazem nieruchomości:
2.2.1. pojemników o pojemności 60 l – co najmniej 500 szt., lub 120 l – co najmniej
800 szt., lub 240 l – co najmniej 100 szt. do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych w zabudowie jednorodzinnej.
2.2.2. pojemników o min. pojemności 1100 l – co najmniej 10 szt. do zbierania odpadów
komunalnych zmieszanych w zabudowie wielorodzinnej.
2.2.3. worków o pojemności min. 60 l przeznaczonych do segregowania odpadów suchych oraz szkła.
2.2.4. pojemników o pojemności min 60 l – co najmniej 1350 szt. do zbierania
odpadów zielonych oraz ulegających biodegradacji.
2.2.5. pojemników o pojemności 1100 l – co najmniej 30 szt. oraz kontenerów
o pojemności 2,3 m3 – co najmniej 10 szt., 3,5 m3 – co najmniej 10 szt., 6,5
m3 – co najmniej 10 szt., 7,5 m3 – co najmniej 10 szt.
Ilości pojemników podane powyżej są ilościami szacowanymi, ustalonymi przez Zamawiającego, jako przewidywana liczba pojemników, które zostaną przekazane mieszkańcom Gminy. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem Zamawiającego w sytuacji, gdy liczba pojemników, która zostanie ostatecznie zamówiona przez Zamawiającego będzie inna, niż ilości podane powyżej.
Pojemniki o których mowa w pkt. 2.2.1, 2.2.2, 2.2.3, 2.2.4, 2.2.5 dostarczane są bez dodatkowej opłaty, wg zapotrzebowań złożonych przez właścicieli poszczególnych nieruchomości.
Pojemniki zostaną ustawione przez wykonawcę w miejscach uzgodnionych z właścicielem nieruchomości w terminie do dnia 31.12.2015 r.
2.3. Wykonawca zobowiązany będzie do dostawy pojemników nowym podmiotom wytwarzającym odpady komunalne w czasie świadczenia usługi w terminie do 3 dni roboczych od daty zgłoszenia nieruchomości do obsługi.
2.4. Wykaz nieruchomości, na których należy ustawić pojemniki dodatkowe, Zamawiający będzie przekazywał na bieżąco.
2.5. Pojemniki, o których mowa w pkt. 2.2 powinny mieć kolor żółty w przypadku worków przeznaczonych do zbierania papieru i tektury, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i metali (odpadów suchych). Do zbierania szkła należy stosować worki białe. Do zbierania odpadów zielonych oraz ulegających biodegradacji wykonawca zastosuje pojemniki w kolorze brązowym.
2.6. Wykonawca zobowiązany będzie do jednokrotnego umycia i dezynfekcji pojemników w ciągu roku. Mycie i dezynfekcję należy wykonać w terminie od 01 czerwca do 31 października danego roku.
2.7. Za szkody powstałe w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów, odpowiedzialność ponosi wykonawca.
2.8. Odbiór i wywóz odpadów komunalnych z terenu nieruchomości wykonawca będzie realizował zawsze w ten sam dzień roboczy tygodnia, wg stałego harmonogramu. W sytuacji, gdy dzień wywozu jest ustawowo dniem wolnym od pracy (święto), wywóz odpadów nastąpi w pierwszym dniu roboczym po dniu wolnym.
2.9. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru wszystkich odpadów komunalnych, przygotowanych do wywozu z terenu nieruchomości.
2.10. Wykonawca jest zobowiązany do bieżącego przekazywania Zamawiającemu informacji o zauważonych przez niego przypadkach nieujęcia w wykazie, o którym mowa w pkt. 2.2., nieruchomości, mimo, że są one zamieszkane lub znajdują się na nich odpady.
2.11. Odbiór i wywóz odpadów komunalnych wykonawca będzie realizował z częstotliwością i na zasadach określonych w uchwale Rady Gminy Wielka Nieszawka dotyczącej określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
2.12. Wywóz i zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych wykonawca będzie realizował przekazując odpady do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Toruniu na ul. Kociewskiej 37/53 (RIPOK) na własny koszt.
2.13. Oprócz odbioru i wywozu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości wykonawca zobowiązuje się do wywozu odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w dni robocze w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji od pracownika obsługującego ten punkt o konieczności zrealizowania wywozu. Wykonawca w terminie do dnia 31.12.2015 r. dostarczy do PSZOK przy oczyszczalni ścieków w Wielkiej Nieszawce pojemniki, w których będą gromadzone segregowane odpady:
2.13.1. specjalistyczne pojemniki – kontenery magazynowe na odpady niebezpieczne o pojemności min. 1,1 m3 w ilości 2 szt. opisane z podziałem na poszczególne frakcje odpadów (środki chemiczne i akumulatory).
2.13.2. pojemniki – kontenery o pojemności min 5 m3 w ilości 3 szt. Każdy pojemnik odrębnie opisany z podziałem na poszczególne frakcje odpadów (opony, elektryczne i elektroniczne, wielkogabarytowe).
2.13.3. pojemnik zamykany od góry o pojemności min. 240 l w ilości 1 szt. z przeznaczeniem na zużyte baterie.
2.13.4. pojemnik – kontener otwarty o pojemności min. 3,5 m3 – 1 szt. z przeznaczeniem na odpady zielone.
Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia do PSZOK pojemników czystych, po ich opróżnieniu. Pojemniki powinny być czyste zarówno w środku jak i na zewnątrz.
2.14. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia po 1 szt. pojemników do przeterminowanych leków o pojemności min 60 l oraz realizacji ich wywozu we wskazanych przez Zamawiającego punktach.
Wykaz punktów (stan na 12.08.2015 r.) o których mowa w zdaniu poprzednim:
1) punkty apteczne:
— Mała Nieszawka, ul. Toruńska 112
— Wielka Nieszawka, ul. Toruńska 14
2) ośrodek zdrowia w Wielkiej Nieszawce, ul. Toruńska 18
Wykonawca będzie zobowiązany, po otrzymaniu informacji od pracowników placówek wyszczególnionych w punktach 1-2 odebrać i następnie wywieźć odpady, w ciągu 3 dni roboczych od otrzymania zawiadomienia.
2.15. Wykonawca będzie realizował wywóz odpadów budowlanych i rozbiórkowych, pochodzących z prowadzenia drobnych prac nie wymagających pozwolenia na budowę, zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonania robót pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z częstotliwością jeden raz w miesiącu w ciągu 7 dni od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego. Do zbierania tych odpadów służą worki typu big bag o pojemności 1000 litrów, dostarczane właścicielom nieruchomości bez dodatkowej opłaty.
2.16. Wykonawca zobowiązany jest realizować wywóz odpadów zmieszanych z dróg gminnych i lasów z częstotliwością 1 raz w kwartale.
2.17. Wykonawcy w ramach realizacji umowy nie wolno mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi odpadami.
2.18. Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania ciążącego na właścicielu nieruchomości obowiązku segregowania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku segregacji odpadów, wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów jako zmieszanych.
2.19. O sytuacji opisanej w pkt. 2.18. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego drogą elektroniczną, faksem lub pisemnie, w terminie do 2 dni roboczych. Do zawiadomienia wykonawca dołącza protokół określający: dzień wywozu, miejscowość, ulicę i numer posesji oraz krótki opis obrazujący podstawę udzielenia ostrzeżenia właścicielowi nieruchomości. Do protokołu należy dołączyć również zdjęcia lub nagranie z kamery.
2.20. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji tzw. reklamacji (zgłoszeń o niedostarczonych pojemnikach, niezostawionych workach do selektywnej zbiórki odpadów, o odpadach nieodebranych z nieruchomości zgodnie z harmonogramem itp.) które będą podlegały karze zgodnie z warunkami podanymi w umowie.
2.21. Ze względu na obowiązek selektywnego zbierania odpadów, wykonawca do dnia 31.12.2015 r. dostarczy każdemu właścicielowi nieruchomości:
1) 3 szt. worków w kolorze żółtym na odpady segregowane suche,
2) 1 szt. worków w kolorze białym na szkło.
3) 1 pojemnik w kolorze brązowym do zbierania odpadów mokrych (bioodpadów).
Worki do segregowanych odpadów powinny być odpowiednio opisane.
Wykonawca wywożąc odpady w workach przekazuje mieszkańcom ilość worków nowych, równą ilości worków odebranych, chyba że właściciel nieruchomości zgłosił potrzebę większej ilości worków (jednorazowo max dodatkowo 3 szt.).
2.22. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia i przekazania Zamawiającemu dokumentacji związanej z przedmiotem zamówienia:
2.22.1. Informacji, o których mowa w pkt. 2.18. SIWZ.
2.22.2. Raporty kwartalne dotyczące poszczególnych lat zawierające ilości i rodzaje pojemników.
2.22.3. Sprawozdań, o których mowa w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
2.22.4. Innych informacji na temat odbioru, unieszkodliwiania i segregacji odpadów, jeżeli w trakcie realizacji zamówienia został na Zamawiającego nałożony taki obowiązek. Obowiązek ten dotyczy informacji, w posiadaniu których będzie Wykonawca.
2.22.5. Sprawozdań z działań określonych w pkt. 2.31 w terminach raz na kwartał.
2.23. Jako załącznik do faktury miesięcznej wykonawca załączy karty przekazania odpadów uwzględniając datę, kod, rodzaj, wagę przekazanych odpadów komunalnych do RIPOK. Karty przekazania odpadów muszą jednoznacznie stwierdzać, że odpady pochodzą z terenu gminy Wielka Nieszawka.
2.24. Odbiór odpadów komunalnych Wykonawca będzie świadczył zgodnie z przepisami w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, obowiązującymi w okresie realizacji umowy. Na dzień sporządzania niniejszej specyfikacji są to w szczególności:
1) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r., poz. 1232 – ze zmianami),
2) ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013, poz. 1399 ze zmianami),
3) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21 – ze zmianami),
4) ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 – ze zmianami),
5) ustawa z dnia 29 lipca 2005 o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2013 r. , poz. 1155 – ze zmianami),
6) ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z 2015 r., poz. 687 – ze zmianami),
7) rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 grudnia 2014 r. w sprawie wzoru dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów (Dz. U. z 2014 r. , poz. 1973 – ze zmianami),
8) rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2014, poz. 1923 – ze zmianami),
9) rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 645),
10) rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 630),
11) rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. , poz. 676),
12) uchwała Nr XXVI/434/12 Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego z dnia 24 września 2012 r. w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko – pomorskiego na lata 2012 – 2017 z perspektywą na lata 2018 – 2023 (Dz. Urz. Woj. Kuj.- Pom. z 2012 r. poz. 2028),
13) uchwała Nr XXVI/435/12 Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego z dnia 24 września 2012 r. w sprawie wykonania Planu gospodarki odpadami województwa Kujawsko – pomorskiego na lata 2012 – 2017 z perspektywą na lata 2018 – 2023 (Dz. Urz. Woj. Kuj.- Pom. z 2012 r. poz. 2028),
14) uchwała Rady Gminy Wielka Nieszawka z dnia 01 lipca 2015 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Wielka Nieszawka,
15) uchwała Rady Gminy Wielka Nieszawka z dnia o1 lipca 2015 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
2.25. Do realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca będzie stosował:
2.25.1. Samochody bezpylne do wywozu zmieszanych odpadów nie starsze niż 10 lat o ładowności powyżej 9 Mg (pojemność min. 20 m3) z dwiema osiami pędnymi – w ilości min. 1 szt.
2.25.2. Samochody bezpylne do wywozu segregowanych odpadów nie starsze niż 10 lat o ładowności powyżej 9 Mg (pojemność min. 20 m3) – w ilości min. 2 szt.
2.25.3. Samochody bezpylne do wywozu segregowanych odpadów o ładowności powyżej 5 Mg (pojemność min. 15 m3) – w ilości min. 1 szt.
2.25.4. Samochody do wywozu odpadów ulegających biodegradacji (mokrych) z wanną odciekową, o ładowności powyżej 9 Mg (pojemność min. 20 m3) – w ilości min. 1szt.
2.25.5. Samochody hakowe o dopuszczalnej ładowności min. 12 Mg przystosowane do odbioru odpadów budowlanych w kontenerach o pojemności 9,5 m3 i większych – w ilości min. 1 szt.
2.25.6. Samochody hakowe o dopuszczalnej ładowności min. 5 Mg przystosowane do odbioru odpadów zebranych w kontenerach o pojemności 5,0 m3 i większych – w ilości min. 1 szt.
2.25.7. Samochody ciężarowe z windą o udźwigu 1 Mg, o ładowności min. 5,5 Mg przystosowane do wstawiania pojemników – w ilości min. 1 szt.
2.25.8. Myjka do pojemników o zamkniętym obiegu wody, przystosowana do mycia i dezynfekcji pojemników w miejscu odbioru odpadów– w ilości min. 1 szt.
2.25.9. Samochód dostawczy o ładowności ca 1 Mg z systemem załadunku pojemników od 60 l do 240 l. w ilości min. 1 szt.
2.25.10. Wszystkie pojazdy, które będą wykorzystywane w ramach świadczenia usług muszą spełniać co najmniej normę emisji spalin EURO 4. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia wykazu wszystkich pojazdów, które będą wykorzystywane w ramach świadczenia usług (zał. nr 4) wraz ze wskazaniem spełnianej przez nie normy EURO oraz kartami technicznymi określającymi normy emisji.
2.26. Pojazdy muszą być zabezpieczone przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów podczas ich załadunku i transportu.
2.27. Pojazdy muszą być poddawane okresowemu myciu i dezynfekcji z częstotliwością gwarantującą właściwy stan sanitarny.
2.28. Pojazdy muszą być trwale i czytelnie oznakowane w widocznym miejscu nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu.
2.29. Pojazdy muszą być wyposażone w urządzenia do uprzątnięcia miejsca po opróżnieniu pojemnika.
2.30. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania bazy magazynowo- transportowej, spełniającej wymogi powszechnie obowiązujących przepisów.
2.31. Wykonawca zobowiązany będzie w ramach umowy do prowadzenia różnych form działań edukacyjnych w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi przez mieszkańców oraz ich segregowania. Działania, o których mowa w zdaniu poprzednim powinny być dostosowane do potrzeb i wieku odbiorców.
2.32. Działania, o których mowa w pkt. 2.31. będą realizowane przez osobę posiadającą odpowiednie przygotowanie merytoryczne i dydaktyczne, potwierdzone zrealizowanymi projektami w tym zakresie (minimum 3 projekty):
1) na terenie placówek oświatowych w klasach 0-VI szkół podstawowych oraz I – III szkół gimnazjalnych, raz w roku szkolnym, w każdej klasie,
2) udział w imprezach ekologicznych, organizowanych przez placówki oświatowe z okazji wydarzeń o zasięgu krajowym, typu: dzień ziemi, sprzątanie świata,
3) udział w imprezach, festynach organizowanych przez Gminę Wielka Nieszawka,
4) prelekcje i prezentacje na temat gospodarki odpadami podczas zebrań wiejskich lub innych spotkań z mieszkańcami.
2.33. Wykonawca w terminie do dnia 31.12.2015 r. zobowiązany będzie do przeszkolenia pracowników PSZOK w zakresie obsługi punktu, zasad umieszczania poszczególnych frakcji odpadów do określonych kontenerów, obsługi administracyjnej i zasad współpracy z Wykonawcą pod kątem wywozu odpadów do RIPOK.
2.34. Wykonawca zobowiązany będzie w uzgodnieniu z Zamawiającym do opracowania i dostarczenia mieszkańcom harmonogramu wywozu odpadów zmieszanych oraz odpadów segregowanych. Projekt harmonogramu, o którym mowa wyżej należy przekazać Zamawiającemu w celu uzgodnienia najpóźniej do 1 grudnia każdego roku. Harmonogram wywozu w odniesieniu do odpadów zmieszanych powinien określać dzień tygodnia, w którym będzie realizowany wywóz, natomiast w odniesieniu do odpadów segregowanych powinien wskazywać konkretny wtorek miesiąca. Odstępstwa od tej zasady możliwe są jedynie w okresach świątecznych. W sytuacji, gdy dzień wywozu jest ustawowo dniem wolnym od pracy (święto), wywóz odpadów nastąpi w pierwszym dniu roboczym po dniu wolnym.
Wykonawca opracuje harmonogram wywozu odrębnie na każdy rok kalendarzowy.
Wykonawca dostarczy mieszkańcom harmonogram wywozu w formie ulotek bądź broszur w terminach do:
1) 15 grudnia 2015 r. na 2016 r.
2) 15 grudnia 2016 r. na 2017 r.
3) 15 grudnia 2017 r. na 2018 r.
Zmiana harmonogramu wymaga zgody Zamawiającego. Jeżeli w trakcie roku kalendarzowego ulegnie zmianie harmonogram dotychczasowy, to poprawiony harmonogram Wykonawca jest zobowiązany przekazać mieszkańcom nie później niż 7 dni przed terminem jego obowiązywania.
Ponadto harmonogram musi uwzględniać następujące zasady:
1. odbiór odpadów mokrych (bioodpady) następować będzie w poniedziałek:
a) w okresie od 1 marca do 31 października – nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu;
b) w okresie od 1 listopada do 30 listopada – co dwa tygodnie;
c) w okresie od 1 grudnia do 28/29 lutego – jeden raz w miesiącu
2. odpady suche w tym zbierane selektywnie, odbiór we wtorek: papier i tektura, opakowania wielomateriałowe i metale, szkło – nie rzadziej niż raz w miesiącu
3. niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – nie rzadziej niż raz w tygodniu (odbierane od poniedziałku do czwartku)
4. odpady komunalne z cmentarzy nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie
5. niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne z lasów – odbierane będą w okresie od 1 marca do 31 grudnia – z częstotliwością 1 raz w kwartale
Odstępstwem od powyższych zasad odbioru odpadów będą nieruchomości położone w Brzozie przy ul. Łódzkiej 34/1, 36/1, (36/2 – pod tym numerem jest dwóch właścicieli) – odbiór odpadów jeden raz na dwa tygodnie.
2.35. Rzetelność wywiązywania się wykonawcy z obowiązku określonego w pkt 2.18., 2.19. będzie poddawana przez Zamawiającego okresowym kontrolom.
3. Charakterystyka gminy:
Liczba zamieszkałych mieszkańców gminy wg stanu na dzień 12.08.2015 r. wynosi: 4246 osób, tym: sołectwo Brzoza – 132 mieszkańców, sołectwo – Cierpice – 1083 mieszkańców, sołectwo Mała Nieszawka – 2045 mieszkańców, sołectwo Wielka Nieszawka – 986 mieszkańców.
Na liczbę mieszkańców gminy składają się mieszkańcy deklarujący wyłącznie nieruchomości zamieszkane (tj. 4093 mieszkańców) oraz nieruchomości zamieszkane, w których prowadzona jest działalność gospodarcza (tj. 153 mieszkańców).
Szacowana ilość gospodarstw domowych na terenie sołectw Brzoza, Cierpice, Mała Nieszawka, Wielka Nieszawka, wynosi łącznie: 1293, w tym: Brzoza – 51, Cierpice – 321, Mała Nieszawka – 631, Wielka Nieszawka – 290.
Szacowana ilość nieruchomości niezamieszkanych, na których powstają odpady komunalne – 85.
Szacowana ilość nieruchomości na których powstają odpady komunalne, stanowiących w części nieruchomość zamieszkaną i niezamieszkaną tj. nieruchomości zamieszkane, w których prowadzona jest działalność gospodarcza – 40.
Powierzchnia gminy 216,3 km2.
3.1. Zebrane ilości odpadów:
3.1.1. w 2013 roku – 1534,41 Mg:
a. kod odpadu 15 01 02 opakowania z tworzyw sztucznych 0,7 Mg
b. kod odpadu 15 01 06 zmieszane odpady opakowaniowe 152,8 Mg
c. kod odpadu 15 01 07 opakowania ze szkła 59,4 Mg
d. kod odpadu 17 01 01 odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów 27,6 Mg
e. kod odpadu 17 01 02 Gruz ceglany 8,9 Mg
f. kod odpadu 17 09 04 zmieszane odpady z budowy i remontów 45,1 Mg
g. kod odpadu 20 03 01 niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne R12 1217,6 Mg, D5 4,7 Mg
h. kod odpadu 20 01 31 Leki cytotoksyczne i cytostatyczne 0,01 Mg
i. kod odpadu 20 03 99 odpady komunalne niewymienione w innych podgrupach R12-4,10 Mg, D5- 13,5 Mg
3.1.2. w 2014 roku – 1373,50 Mg
a. kod odpadu 15 01 02opakowania z tworzyw sztucznych 0,9 Mg
b. kod odpadu 15 01 06 zmieszane odpady opakowaniowe 204,90 Mg
c. kod odpadu 15 01 07 opakowania ze szkła 70,1 Mg
d. kod odpadu 15 01 10* opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone ( np. środkami ochrony roślin I i II klasy toksyczności bardzo toksyczne i toksyczne) 0,1 Mg
e. kod odpadu 16 01 03 zużyte opony 3,0 Mg
f. kod odpadu 20 01 35* zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne 0,2 Mg
g. kod odpadu 20 01 36 zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 35) 0,1 Mg
h. kod odpadu 20 03 01 niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 995,3 Mg
i. kod odpadu 20 03 07 odpady wielkogabarytowe 11,2 Mg
j. kod odpadu 17 01 01 odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów 31,8 Mg
k. kod odpadu 17 01 02 gruz ceglany 10,4 Mg
l. kod odpadu 17 09 04 zmieszane odpady z budowy i remontów 28,00 Mg
m. kod odpadu 20 03 99 odpady komunalne niewymienione w innych podgrupach 2,5 Mg – R12, 15, Mg- D5.
Szacunkowa wartość bez VAT: 412 895,20 EUR
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
a) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 750.000,00 zł (brutto).
b) posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia do kwoty nie niższej niż 750.000,00 zł (brutto).
Posiadanie wiedzy i doświadczenia
opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca dołączy do oferty wykaz 3 zamówień, których przedmiotem były usługi w zakresie odbioru i wywozu zmieszanych i posegregowanych odpadów komunalnych, świadczonych dla nie mniej niż 4500 osób, o wartości nie mniejszej niż 750 000,00 zł/rok (brutto) za jedną usługę, wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zastały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Potencjał techniczny
opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca załączy do oferty:
1. Wykaz sprzętu do realizacji zamówienia dla potrzeb prawidłowej realizacji usług na terenie gminy w ilościach, zgodnie z zestawieniem, stanowiącym załącznik do oferty w ilościach nie mniejszych, niż:
a. Samochody bezpylne do wywozu zmieszanych odpadów nie starsze niż 10 lat
o ładowności powyżej 9 Mg (pojemność min. 20 m3) z dwiema osiami
pędnymi – w ilości min. 1 szt.
b. Samochody bezpylne do wywozu segregowanych odpadów nie starsze niż 10 lat o ładowności powyżej 9 Mg (pojemność min. 20 m3) – w ilości min. 2 szt.
c. Samochody bezpylne do wywozu segregowanych odpadów o ładowności powyżej 5 Mg (pojemność min. 15 m3) – w ilości min. 1 szt.
d. Samochody do wywozu odpadów ulegających biodegradacji (mokrych)
z wanną odciekową, o ładowności powyżej 9 Mg (pojemność min. 20 m3) – w ilości min. 1szt.
e. Samochody hakowe o dopuszczalnej ładowności min. 12 Mg przystosowane do odbioru odpadów budowlanych w kontenerach o pojemności 9,5 m3 i większych – w ilości min. 1 szt.
f. Samochody hakowe o dopuszczalnej ładowności min. 5 Mg przystosowane do odbioru odpadów zebranych w kontenerach o pojemności 5,0 m3
i większych – w ilości min. 1 szt.
g. Samochody ciężarowe z windą o udźwigu 1 Mg, o ładowności min. 5,5 Mg przystosowane do wstawiania pojemników – w ilości min. 1 szt.
h. Myjka do pojemników o zamkniętym obiegu wody, przystosowana do mycia
i dezynfekcji pojemników w miejscu odbioru odpadów– w ilości min. 1 szt.
i. Samochód dostawczy o ładowności ca 1 Mg z systemem załadunku pojemników od 60 l do 240 l.
Wszystkie pojazdy, które będą wykorzystywane w ramach świadczenia usług muszą spełniać co najmniej normę emisji spalin EURO 4. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia wykazu wszystkich pojazdów, które będą wykorzystywane w ramach świadczenia usług (zał. nr 4) wraz ze wskazaniem spełnianej przez nie normy EURO oraz kartami technicznymi określającymi normy emisji.
2. Oświadczenie na temat posiadania niezbędnej ilości pojemników oraz worków, które wykonawca będzie w stanie udostępnić mieszkańcom celem umożliwienia gromadzenia w nich odpadów komunalnych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego oraz w ramach usług dodatkowych.
Dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi w ofercie informację na temat ilości osób przewidzianych do realizacji zamówienia, przy czym:
1. Do prawidłowej obsługi gminy w zakresie odbioru i wywozu zmieszanych i posegregowanych odpadów komunalnych, zamawiający określił jednorazową minimalną liczbę pracowników jaką musi dysponować Wykonawca w liczbie co najmniej 6 pracowników (kierowcy i ładowacze).
2. Do realizacji obowiązku Wykonawcy w zakresie określonym w pkt 2.31 i 2.32 SIWZ, tj. działania edukacyjne, zamawiającego określił jednorazową minimalną liczbę pracowników – minimum 1 osoba. Do załącznika należy dołączyć dokumenty potwierdzające prawidłową realizację minimum trzech projektów, o których mowa w pkt 2.32 SIWZ.
Sekcja IV: Procedura
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej
1. Cena. Waga 95
2. Emisja spalin. Waga 5
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
SIWZ
Wyjaśnienia_do_SIWZ_nr_1
Wyjaśnienia_do_SIWZ_nr_2
Zmiana_treści_ogłoszenia_o_zamówieniu_publicznym
SIWZ_zmiana_18_09_2015
Zmiana_treści_specyfikacji_istotnych_warunków_zamówienia
SIWZ_zmiana_w_projekcie_umowy_1_10_2015
Informacja_o_wyborze_najkorzystniejszej_oferty